Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Stowarzyszenie umarłych poetów

N.H. Kleinbaum

REBIS, 2017
Stron: 156
Dział:
ISBN: 9788375109306
 
 
 

 

N.H. Kleinbaum

REBIS, 2017

Dział:

Stron: 156

ISBN: 9788375109306

Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga zagrał Robin Williams

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i… nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, Stowarzyszeniu Umarłych Poetów. Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

N.H. Kleinbaum, absolwentka Medill School of Journalism przy Northwestern University, dziennikarka i redaktorka. Pisze książki na podstawie znanych scenariuszy filmowych. W ten sposób powstało m.in. powieściowe Stowarzyszenie umarłych poetów.