Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni

Spotkanie z Piotrem Bilińskim

2019-04-08 - 2019-04-08

Spotkanie z Piotrem Bilińskim

Księgarnia Akademicka ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z prof. Piotrem Bilińskim, historykiem historiografii, autorem monografii o Wacławie Tokarzu. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18 w sali dolnej Gospody Kokosza przy ul. św. Anny 4. Serdecznie zapraszamy!

facebook: https://www.facebook.com/events/2203815849880462/

Trudno o lepszy wybór tematu monografii w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości Polski. Profesor Wacław Tokarz był historykiem wojskowości, którego interesowała głównie walka narodu o odzyskanie własnego, niepodległego państwa. Jego ciekawe życie oraz doniosłe osiągnięcia naukowe zostały rzetelnie scharakteryzowane w książce Piotra Bilińskiego, którą warto polecić nie tylko fachowym badaczom przeszłości, ale także czytelnikowi zainteresowanemu dziejami Polski końca XIX i pierwszej połowy XX wieku.

Z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Romka

Profesor Piotr Biliński należy do ścisłej czołówki polskich historyków historiografii. Jego głównym zainteresowaniem naukowym są wybitni badacze czasów Polski Niepodległej. Po znakomitych monografiach dorobku Feliksa Konecznego, Stanisława Kutrzeby i Władysława Konopczyńskiego kolejnym bohaterem jego rozważań stał się płk prof. Wacław Tokarz, pierwszy polski profesjonalny historyk wojskowości.

Z recenzji prof. dr. hab. Jerzego Maronia

 

_________________________________________________________________________

Foto relacja:

Szczegóły

Rozpoczęcie:
2019-04-08
Zakończenie:
2019-04-08

Miejsce

Gospoda Kokoszka, ul. św. Anny 4/1
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa