Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

Grasse Tyson Neil de, Michael A. Strauss, Gott Richard J.

Zysk i S-ka. Wydawnictwo, 2019
Stron: 526
Dział:
ISBN: 9788381165020
 
 
 

 

 

JEDNA Z 10 NAJLEPSZYCH POPULARNONAUKOWYCH KSIĄŻEK WEDŁUG MAGAZYNU „FORBES”

Jesteście gotowi na fascynującą wyprawę w kosmos? Chcecie, nie ruszając się z własnego fotela, poznać tajemnice jakie skrywają planety, gwiazdy, czarne dziury i galaktyki? Trzech czołowych astrofizyków proponuje wam to właśnie dzięki tej książce!

Książka przenosi czytelnika z naszego własnego układu słonecznego do najdalszych granic przestrzeni.

„Jako obywatele kosmosu, mamy obowiązek go badać. Tak uważają astrofizycy Neil deGrasse Tyson, Michael Strauss i Richard Gott, przewodnicy w tej orzeźwiającej i pouczającej wyprawie przez pełne pyłu galaktyki oraz przez rozległe konsekwencje teorii odkrytych przez Alberta Einsteina”.
Nature

Jak żyją gwiazdy i jak giną?

Dlaczego Pluton nie jest już planetą?

Jak zaczął się wszechświat?

Udzielając odpowiedzi na te i wiele innych pytań, autorzy pomagają kosmos, pełen cudów, dzieląc się z czytelnikami wiedzą o funkcjonowaniu Wszechświata.

„Wszyscy trzej autorzy piszą w lekkim, nieformalnym, konwersacyjnym stylu, a w tekst są wplecione autentycznie zabawne anegdoty, takie jak krótka dygresja o krasnoludkach oraz komentarz na temat anglojęzycznych kosmitów w Star Treku. . . . Książka doskonale prezentuje nie tylko to, co wiemy o Wszechświecie, ale także jak go poznajemy”.
Science