Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Encyklopedia Radomia. Nowe wydanie

Jerzy Sekulski

Instytut Technologii Eksploatacji PIB, 2012
Stron: 400
Dział:
ISBN: 9788377891063
 
 
 

 

Jerzy Sekulski

Instytut Technologii Eksploatacji PIB, 2012

Dział:

Stron: 400

ISBN: 9788377891063

„Encyklopedia Radomia" jest pierwszym encyklopedycznym wydawnictwem poświęconym miastu Radom. Zawiera wiedzę o Radomiu, o jego dawnej i bliskiej przeszłości, uporządkowaną w formie alfabetycznie ułożonych haseł.

Kolejne, nowe i uzupełnione, wydanie „Encyklopedii Radomia" trafia do Czytelników dokładnie 3 lata od wydania pierwszego. To wystarczający czas, by zauważyć zmiany, jakie zaszły i zachodzą wokół nas, by dostrzegać i ocalać od zapomnienia ludzi i to, co tworzą – kulturę duchową i materialną.

Na kartach tej „Encyklopedii ..." widać Radom w jakiejś mierze większy, dawny i obecny, przeniknięty bogatą historią i współczesnym trwaniem, dużą skalą problemów socjalnych i bogactwem inicjatyw, borykający się gospodarczo, a jednak rozwijający się. Pięknieje przecież nasz Radom, rozwija się i rozbudowuje i ciągle wierzymy w jego, a tym samym i naszą przyszłość. To dobrze, że Radom doczekał się tego encyklopedycznego zapisu, utrwalanego skrupulatną pracą Jerzego Sekulskiego, dokumentowanego wyjątkowym artyzmem fotografii Wojciecha Stana. Mamy nadzieję, że również to wydanie znajdzie życzliwych i krytycznych odbiorców i że znowu za czas jakiś poszerzymy i ponowimy wiedzę o Radomiu w kolejnym wydaniu „Encyklopedii ...".

Od Wydawcy