Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Słownik grecko-polski

Oktawiusz Jurewicz

Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa, 2015
Stron: 1114
Dział:
ISBN: 9788364003400
 
 
 

 

Oktawiusz Jurewicz

Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa, 2015

Dział:

Stron: 1114

ISBN: 9788364003400

Słownik który przekazujemy do rąk czytelnikom, został przygotowany na podstawie wydania Wydawnictwa Szkolnego PWN z 2001 roku. Nadaliśmy tej pracy poręczniejszy format A5 oraz połączyliśmy dwa tomy w całość.

Użytkownicy otrzymują nowoczesne narzędzie pracy nad tekstami, przede wszystkim z zakresu literatury pięknej oraz podstawowych dziedzin nauki, zachowanymi z całego piśmiennictwa starożytnej Grecji. W słowniku zawierającym około 50 tysięcy haseł, zamieszczona została cała leksyka czterech głównych dialektyków greckich, z uwzględnieniem podstawowych form fleksyjnych, zwłaszcza czasowników, oraz bogatej synonimiki i frazeologii greckiej przełożonej na język polski.

 

Nowe wydanie Słownika grecko-polskiego Oktawiusza Jurewicza witam z radością i satysfakcją. Po piętnastu latach od pierwszej edycji powraca bowiem na półki księgarskie dawno już niedostępny i pilnie poszukiwany słownik, ukazujący się teraz w jednym, poręcznym tomie i w nowej szacie graficznej. Dzięki inicjatywie Wydawnictwa Naukowego Sub Lupa studenci filologii klasycznej i wszyscy miłośnicy greki dostają do rąk podstawowe narzędzie pracy, niezwykle pomocne w nauce języka i w tłumaczeniu tekstów. Obszerny, a przy tym czytelny i wygodny w użyciu słownik, będzie więc w dalszym ciągu pierwszym przewodnikiem po zawiłościach greckiej leksyki dla filologów i przedstawicieli innych dyscyplin zainteresowanych językami i kulturą klasyczną.

prof. dr hab. Włodzimierz Olszaniec

Uniwersytet Warszawski