Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Garnizon_Wojska_Polskiego_w_Krakowie_w_latach_1918_1939_

Garnizon Wojska Polskiego w Krakowie w latach 1918-1939

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i wojen o granice to dobry moment, by przypomnieć dzieje ważnego w okresie II Rzeczypospolitej garnizonu krakowskiego Wojska Polskiego. Temat ten do tej pory nie znalazł odpowiedniego odbicia w badaniach historycznych i w literaturze.

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie historii garnizonu Wojska Polskiego w Krakowie w okresie międzywojennym. Praca ma odpowiedzieć na następujące pytania: jak sytuował się garnizon krakowski w strukturze wojskowych władz terytorialnych? Jakie jednostki WP stacjonowały na jego terenie i jak przedstawiała się ich organizacja? Jak wyglądało szkolenie i życie codzienne żołnierzy, w tym szkolenie garnizonowe i działalność oświatowo-wychowawcza? Jaką rolę odgrywał garnizon w życiu miasta? Jak kształtowały się losy poszczególnych formacji w czasie walk o niepodległość 1918–1921 i podczas kampanii wrześniowej?

Cena: 54,00 zł

Wydanie papierowe

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa